subscribe
Gjithmonë më shumë pemë dhe perime

Ushqime

Gjithmonë më shumë pemë dhe perime

Më: 3 janar 2019 Në ora: 11:21

Ju mundeni të mos i pëlqeni, por ka disa arsye se pse duhet të filloni t’i hani pemët dhe perimet. Nga mungesa e përdorimit të frutave dhe perimeve ju mundeni të keni mungesë të vitaminave.

Pos kësaj tek ju do të paraqitet kapsllëku, transmeton Klan Kosova. Sipas Institutit Amerikan për Kërkimin e Kancerit (AICR), asnjë ushqim nuk mund t’ju mbrojë nga kanceri – vetëm se një dietë e mbushur me ushqime që kanë bazë bimore mund të ju ndihmojë në uljen e rrezikut të kancerit. Nga mungesa e ngrënies së pemëve dhe perimeve ju mund të prekeni edhe nga diabeti si dhe mund të shkoni drejt depresionit.

Komentet
comments powered by Disqus