subscribe
Katër ushqime të papritura që ju bëjnë të humbni peshë

Ushqime

Katër ushqime të papritura që ju bëjnë të humbni peshë

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 15:51
Ilustrim

Sheqerna të thjeshta, të tilla si sheqeri që konsumojmë në dietën tonë, nëse hahen në sasi të mëdha krijojnë të ashtuquajturat rreth vicioz.

Në fakt, sheqernat e thjeshta vijnë shpejt në gjakun tonë dhe arrijnë një koncentrim të lartë.

Pas rritjes së shpejtë, ka një rënie të shpejtë, andaj trupi dërgon sinjale se dëshiron një dozë të re sheqeri.

Për të thyer këtë rreth vicioz, rekomandohet të merren ushqimet e mëposhtme, të cilat, pavarësisht faktit se përmbajnë sheqerna, kanë lëndë ushqyese të nevojshme për organizmin.

mollë

misër

patate

domate.

Komentet
comments powered by Disqus