subscribe
Dhjetë ushqimet më të mira për të trajtuar kapsllëkun

Ushqime

Dhjetë ushqimet më të mira për të trajtuar kapsllëkun

Më: 4 shtator 2018 Në ora: 13:43
Ilustrim

Mëngjesi pasi një nate të stuhishme të kaluar në një shoqëri të mirë dhe me sasi të tepruar të alkoolit është pothuajse gjithmonë një sfidë.

Arsyeja për një gjendje të njohur si kapsllëk është fakti se trupi ynë rimëkëmbet nga alkooli më shumë sesa do të donim, dhe ky proces shoqërohet me dhimbje koke, mbindjeshmëri ndaj tingullit dhe gjendje të tjera të ngjashme, transmeton KosovaPress.

Natyrisht, për çdo gjë ekziston një kurë ose të paktën një metodë për zbutjen e pasojave.

Kur është fjala për kapsllëk, përveç mjekësisë më të mirë - duke fjetur dhe duke marrë ujë, ushqimi është i dyti.

Ne ju sjellim një listë të ushqimeve më të mira kundër kapsllëkut.

- Banane

- Vezë

- Shalqiri

- Trangulli

- Mjalti

- Arra

- Spinaq

- Mish

- Supa e pulës

- Kafja.