subscribe
Si përgatitet një ëmbëlsirë me mak

Ushqime

Si përgatitet një ëmbëlsirë me mak

Më: 15 prill 2018 Në ora: 17:37
ëmbëlsirë me mak

Përbërësit:

1/4 Gjalpë (margarinë)
1 gotë ujë
1 gotë uji sheqer
1 pako kekssa të bluar
300gr
1 pako mak
Arra të grimcuara
Rrush të tharë

Përgatitja: Pasi të përzihen të gjithë përbërësit hudhet në një kuti dhe mbi ëmbëlsirë mund të hidhet cokollatë kuzhine apo krem karamel.