subscribe
Topat sportivë tash si çanta

Stil

Topat sportivë tash si çanta

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 08:55
Ilustrim

Dizajnerja me bazë në New   York, Andrea Bergart, ka filluar të bëjë çanta dhe kuleta nga topat e basketbollit, por edhe nga topa të sporteve të tjera.

Asaj i kishte ardhur inspirimi kur kishte ecur rrugëve të metropolit amerikan me top basketbolli në dorë, duke pohuar se kishte ndjerë vetëbesim të madh.

Për më tepër, basketbolli është pjesë e rëndësishme e jetës së Andreas, pasi që ajo bën pjesë në një ekip basketi që po ashtu përbëhet nga dizajnerë, fotografë e shkrimtarë.

Andrea ka bërë shumë teste dhe prova deri sa ka arritur në produktin final të cilin mund ta shihni në fotografitë më poshtë:

Image
Komentet
comments powered by Disqus