subscribe
Boronicat ndihmojnë kujtesën

Shendetesi

Boronicat ndihmojnë kujtesën

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 19:03
Ilustrim

Boronica e mbron trurin nga dëmtimi i qelizës që vjen për shkak të veprimit të radikalëve të lira.

Ato gjithashtu zvogëlojnë rrezikun e demencës dhe sëmundjes Alzheimer.

Përveç se ruajnë memorien, ato kanë ndikim pozitiv edhe në shëndetin e zemrës, forcimin e imunitetit dhe eshtrave, si dhe përmirësojnë shikimin natën.

Rekomandohet të konsumohet një grusht boronica çdo ditë.