subscribe
Keni probleme me gjumin, ja zgjidhja

Shendetesi

Keni probleme me gjumin, ja zgjidhja

Më: 19 dhjetor 2018 Në ora: 14:04

Gjumi është dhe procesi që na ndihmon për të marrë energjitë pas një dite të lodhshme.

Shumë nga ne shpesh mund të kenë probleme me gjumin ndaj është e rëndësishme që të ndjekin disa këshilla që i ndihmojnë për një gjumë sa më të shpejtë.

 

-Merrni frymë për katër sekonda përmes hundës

-Mbani frymën për shtatë sekonda

-Ngadalë lëshoni frymën përmes gojës për tetë sekonda

Përsëritni këtë metodë deri sa të ju zë gjumi.

Kjo teknikë vepron si një qetësues natyral duke zvogëluar rrahjet e zemrës. Ndër ju do të jeni të kujdesshëm dhe do ta aplikoni shumë herë atëherë shëndeti juaj do të ketë shumë përfitime pozitive.

Komentet
comments powered by Disqus