subscribe
Përfitimet shëndetësorë të mjaltit me kanellë

Shendetesi

Përfitimet shëndetësorë të mjaltit me kanellë

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 14:15

Përzierja e kanellës me mjaltë është përdorur për shekuj me radhë. Përfitimet shëndetësore që sjell ky kombinim janë të shumta. Mjalti nuk ka një datë skadence, përkundrazi. Mjalti është njësoj si vera, sa më shumë vite të qëndrojë akoma më i mirë dhe pafundësi vlerash ka. Njëkohësisht edhe kanella ishte aq e vlefshme një mijë vjet më parë sa vetëm një perandor mund ta merrte si një dhuratë. Në ditët e sotme për fat të mirë çdo kush mund të përfitojë prej tyre dhe më poshtë do të lexoni të gjitha përdorimet e kësaj përzierjeje.
Të gjitha përfitimet janë provuar shkencërisht.

Parandalon plakjen pasi antioksidantët e mjaltit dhe kanellës neutralizojnë radikalet e lira që janë në gjendje të shkatërrojnë indet dhe qelizat e trupit.

Komentet
comments powered by Disqus