subscribe
Barnat që ju shkaktojsnë pezmatimin e syve

Shendetesi

Barnat që ju shkaktojsnë pezmatimin e syve

Më: 6 shtator 2018 Në ora: 22:50
Foto ilustrim

Nëse sytë tuaj janë të thatë dhe të irrituar, pyesni veten: A mund të jenë fajtor pilulat që po i pini çdo ditë?

Njerëzit që marrin barna pa recetë dhe me recetë ndoshta nuk mund të kuptojnë që pilulat, sprej, pikat dhe lëngjet e zakonshme mund të ndalojnë sytë nga hidratimi i nevojshëm.

Sytë e thatë që përbëjnë një shqetësim më serioz sesa kur zakonisht iu thahen sytë, është e lidhur me ilaçet që pini.

Disa nga këta barna mund të jenë ata për lëkurë, barnat e uljes së presionit të gjakut, lëngjet për sy, etj.