subscribe
“Ecja e gaforres”, pozicioni i seksit që premton orgazëm të sigurt

Sex

“Ecja e gaforres”, pozicioni i seksit që premton orgazëm të sigurt

Më: 20 shtator 2018 Në ora: 10:13
Ilustrim

Pas një kohe të gjatë në një marrëdhënie, ndodh shpesh që çiftet t’i marrë rutina dhe rrjedhimisht t’ju shuhen dhe ‘shkëndijat’ e pasionit.

Për të parandaluar që kjo të ndodhë, çiftet duhet të jenë të hapura për të provuar ‘teknika’ të reja. Eksperimentimi me pozicione të ndryshme të seksit është një mënyrë e shkëlqyeshme për të nxitur rritjen e temperaturave në dhomën e gjumit.

Dhe, mesa duket, ‘Advanced Crab Walk’ ose ‘Ecja e avancuar e gaforres’ është një lëvizje që çiftet duhet të përpiqen ta bëjnë në mënyrë që të dalin nga rutina. Ky stil kërkon shumë forcë tek këmbët dhe ekuilibër, kështu që ju mund të keni nevojë paraprakisht për pak praktikë.

Ekspertja e seksit, Annabelle Knight shpjegon:

Të dy partnerët ulen përballur me njëri-tjetrin, duke i vendosur duart në dysheme prapa tyre. Ajo ngrihet dhe ulet sipër tij, duke tërhequr penisin pak poshtë për të ndihmuar depërtimin. Sapo ai është brenda, ajo ngre nga një këmbë herë pas here dhe i vendos ato në anën e kokës së tij mbi supe.