subscribe
24-vjeçari: Shoqja më çoi në qiellin e shtatë kur më çvirgjërinë si e çmendur, por e fejuara ime...

Rrefime

24-vjeçari: Shoqja më çoi në qiellin e shtatë kur më çvirgjërinë si e çmendur, por e fejuara ime...

Më: 17 gusht 2017 Në ora: 15:27
Foto ilustrim

Një djalë 24-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun” historinë e tij erotike me një femër, derisa gjendej larg të fejuarës së tij. Ai ka treguar se seksi me vajzën ishte i pari në jetën e tij dhe se ishte i çmendur, por vajzanuk dëshiron që të bëjë atë edhe një herë.

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e tij të plotë:

I kërkova seks një shoqeje të të fejuarës sime dhe e kemi bërë një pasdite si të çmendur në dush. Unë dua ta bëjë përsëri, por ajo thotë se nuk ka më asnjë mundësi.

Çështja është e komplikuar, sepse unë tani jam i fejuar me një vajzë tjetër.

E fejuara ime është e bukur, por ajo dëshiron të presë derisa të martohemi për të bërë seks.

Ajo thotë se kjo nuk është aq e rëndësishme dhe nuk do të flasë as për gjërat që kam dëshirë t’i bëj për seks.

Unë jam 24 vjeç, ajo është 21 vjeçe dhe jetojmë një anë të kundërta të botës, pasi unë qe 6 muaj jam duke punuar në zyrën time në Australi.

Diferenca kohore nënkupton që nuk është e lehtë të telefonosh. Ne shkëmbejmë mesazhe shumë, por ajo gjithmonë bie në gjumë kur unë dua të flas për seksin me të.

Unë respektoj zgjedhjen e saj për të qëndruar një virgjëreshë derisa të martohemi vitin e ardhshëm, por unë do ta dëshiroja që ajo të bënte diçka që të më ngacmonte.

Së fundmi, unë jam bartur në një banesë të re me një shok tjetër. Ai ka një të dashur që jeton në banesë poshtë nesh me shoqen e saj.

Ato të dyja janë 25-vjçare. Vajzat kalojnë shumë kohë në banesën tonë dhe u bëra shumë xheloz kur pashë shokun tim të dhomës me të dashurën e tij.

Vajzat ishin me ne të shtunën e kaluar pasdite dhe të gjithë ne kemi pirë disa pije.

Pastaj shoku im dhe e dashura e tij u zhdukën në dhomën e tij të gjumit.

Isha ulur pranë vajzës tjetër dhe vendosa ta provoja fatin tim.

E pyeta dhe ajo u përgjigj.

Ne biseduam për gjëra rreth seksit që mund të bënim dhe unë me të vërtetë u ndeza.

Ne patëm seks në shtratin tim për një kohë të gjatë e më pas bën seks edhe më të mahnitshëm në dush.

Ishte hera e parë që kisha bërë diçka kaq të egër dhe ishte më mirë sesa kisha imagjinuar ndonjëherë.

Ajo e di se unë jam i fejuar dhe ajo tani thotë se ishte vetëm një pasdite e çmendurisë dhe nuk do të ndodhë më.

Unë me të vërtetë dua që ajo të ndodhë sërish, por ajo tërësisht refuzon.

Unë e dua të fejuarën time, por tani jam duke u pikëlluar me frustrim.

Përgjigjja e psikologes:

Ju keni qenë të dehur kur ka ndodhur kjo. Vajza e di se kjo ishte një gabim dhe ka thënë se nuk do të ndodhë përsëri.

Ajo nuk dëshiron të ketë marrëdhënie seksuale me ju dhe ju duhet të bindeni me këtë. Ajo e di se ju jeni i fejuar, kështu që ajo ka të drejtë të refuzojë.

E fejuara juaj nuk dëshiron të ketë marrëdhënie seksuale para martesës dhe ju duhet ta respektoni atë gjithashtu, por të bërit seks me femra të tjera nuk është përgjigjja.

Ju vetëm do të përfundoni duke u ndier fajtorë dhe nuk bëni asgjë për të përmirësuar shanset tuaja për një martesë të lumtur.

Më shqetëson që e fejuara juaj thotë se seksi nuk është i rëndësishëm kur është kaq e qartë për ju.

Ju duhet të flisni për këtë dhe nëse ajo është e gatshme të shqyrtojë të folurit për seks dhe mënyra të tjera që ju mund të jeni të afërt e intim.

Përndryshe, martesa mund të jetë një zhgënjim për ju të dy në mënyra të ndryshme.

Nëse ajo nuk do të përpiqet, a është kjo marrëdhënia e duhur për ju?