subscribe
Dashurohet me vajzën e re, por 37-vjeçari shqiptar ka një pengesë të madhe

Rrefime

Dashurohet me vajzën e re, por 37-vjeçari shqiptar ka një pengesë të madhe

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 07:07
Ilustrim

Dashuria është ajo ndjenjë që turbullon jo pak mendjen e njeriut.

Në redaksinë e JOQ Albania, mbërrijnë çdo ditë mesazhe lidhur me çështje të zemrës.

Historia në vijim i takon një djali 37 vjeç, i cili ndodhet në dilemë dhe mes dy “zjarreve”…

Qytetari shkruan:

Mirëdita JOQ Albania! Jam 37 vjeç dhe isha i martuar me një italiane, kemi një djalë 13 vjeç bashkë. Para disa vitesh njoha një vajzë tepër të re, e martuar edhe ajo.
Vajza është nga një zonë e Peshkopisë, ndërsa unë nga jugu.
Fillimisht kishim lidhje shoqërore, madje shumë të mirë, por me kalimin e kohës u dashurova me të.
Lidhja u kthye nga shoqërore në një lidhje dashurie dhe të gjitha këto ndodhën në rrjetet sociale.
Kalonim aq shumë orë bashkë duke biseduar sikur ishim adoleshentë, mendoj se ajo për mua është e duhura!
Kohët e fundit i kam kërkuar të ndahet nga burri dhe ta marr këtu në Itali të kalojmë jetën bashkë, por problemi është se ajo mendon për fëmijën e saj dhe s’do që ta rrisë pa baba. Ama ajo nuk është e lumtur me atë martesë.
Shumë nga ju ndoshta do të talleni dhe jam i vetëdijshëm që do të ketë edhe kritika.
Ajo që doja të dija dhe të jepnit një mendim është: A ja vlen të bësh një sakrificë aq të madhe vetëm që fëmija të rritet më babanë? Theksoj se ajo nuk është e lumtur, a do ishte më mirë të ndahej? Faleminderit!”

Komentet
comments powered by Disqus