subscribe
Qika e halles me te dashurin tim ne motel, une ju bera video ajo eshte e martuar dhe eshte Nënë e…!

Rrefime

Qika e halles me te dashurin tim ne motel, une ju bera video ajo eshte e martuar dhe eshte Nënë e…!

Më: 27 shtator 2018 Në ora: 16:16

Qika e halles me te dashurin tim ne motel,Un ju bera video ajo esht e martuar dhe esht Nënë e…- Pershendetje jam ni Grua 26 vjeqare e martuar kam nje Djal desha me ju shkru dhe me e nda ni histori temen qe nuk po muj me harru edhe pse ekam djalin…. Ne vitin 2012 isha ne fakulltet dhe nje mike e familjes ton me tha per kunatin e vet per me i ndimu ne fakulltet tha se ishte me mua te njejtin drejtim dhe ne te njejten paralele dhe un i thash se nuk e njoh let vjen aj let mtakon mu ne sall dhe ateher qka do qe eshte nevoja do e ndimoj … U bo dita e nersme dhe erdh ky person tha pershendetje un jam kunati mikes suaj dhe mir u njoftum dhe mbetem ni koh si shok por aj qellimin e kish pas qe un me qen me te jo si shoqe por si e dashura e tij me daten 11.01.2012 ikem pas provimet dhe un i perfundojsha tmiat dhe i mersha te atij u afrova shum me ta un e konsideroja si shok si vlla por e genjeja edhe veten se mbrenda ne shpirtin tim filloj nje lloj e vogel e simpatis por nuk dojsha me e pranu thojsha jo se ky o shoku yt aj e mbajke si fshetsi ndjenjen qe kishte pas per mu dhe mir i krym afatin e provimeve erdhi muji qeshor prej janarit deri nqeshor ne ishim shum afer njeri tjetrit gjith diten dhe ne mbremje kur ikshim per ne shtepit tona u merzitshim dyt u be muji Korrik me daten 20.07.2012 e kisha ditlindjen ne at koh i kisha 21vjet dhe kur po ky “shoku” ma festoi ditlindjen ishte nje surpriz shum e bukur kishte ftu gjith shoqerin time dhe ma beri surpriz mu tani kur perfundoj ceromenia e datlindjes tha kam deshir me mbet veq na dy sonte dmth me shku diku veq un dhe ti dhe un pa hezitim i thash po se isha shum e lumtur dhe ikem tek nje mike e imja ne Banes dhe ajo natt ajo natt ishte nata e pa harruar ishte nata ma e bukur e jetes time dhe ne at nat ne e kurorzuam emrin Dashuri u bem bashk mo nuk ishim miq ma shum se miq ma shum se dy te dashuruar ishim sikur nje grua dhe nje burr jeta ime kishte marr tjeter kuptim te jetes nga ajo nat ishaa me e lumtura ne bot … U be e nersmja ikem dyt bashk ne fakulltet si dy te dashuruar …. U ben 1 muaj lidhje 2 dhe 3 ne muajin e 3 filloj te behet shum shum shum xheloz mi ndaloi shoqet mi ndaloi shokt thoshte du me qen veq me mu dhe un me ty un nga dashuria madhe qe ndjesha per te u pajtova me gjitha deshirat dhe qefet e tij… Erdhi koha ta kuptoj edhe gjysma e familjes sime un isha shum e lumtur se familja e djalit e kan kuptu ne filllim te lidhjes e imja pak me von dhe nje nat tha ti ki me qen Gruja ime me e bukura ne bot dhe un e ti do tkem femit me te bukur ne bot …. U ben plot 1 vjet dashuri u ben plot 1 vjet jet un tani me nuk e festova vetem datlindjen time po e festova edhe pervjetorin e dashuris sime shkuan kaluan edhe plot 1 vit tjeter u ben 2 vite pas dy viteve ishim gati ne perfundim te fakulltetit erdhi qika halles tem un me plot deshir kisha qef ta njoftoj me ate sepse saher folsha ne telefon gjith diten e permendsha dashurin e jetes sime erdhi ajo nga Franca dhe u njoftuan dhe aj me gjith respektin e tij dhe timin e thiri ate Moter sikur qe e thirsha un… Kaluam shum dit tbukura me vajzen e halles dhe dashurin e jetes sime por diqka ndryshoi ne lidhjen time nga momenti kur e shkembyne njeri tjetrin numrat e telefonit un aq qe isha e dashuruar dhe qe i besoja shum nuk mu duk asgje ne vitin 2014 ne muajin prill ndryshuan sjelljet e njerit te zemres time ai ishte afru shum me te dhe kishin fillu me pas ni lloj lidhje… Ajo ishte nen e 3 femive dy vajza dhe ni djal… un isha ajo qe ja kum kqyr shum fmit Vajza madhe u rrit 2 vjet nduar te mia ashtu edhe vajza e vogel u rit 2 vjet e gjys nduar te mia un isha per ta si nje nana vajza ishte 14 vjet e dyta ishte 8 vjet djali 5 vjet ajo kishte fillu lidhjen me personin e zemres tem un mendoja se ai vetem mu me kishte nje nat ne daten 27.04.2014 i zura ne nje hotel ne hotelin ku gjithmon shkoja un me njerin e zemres tem ishte dita e fundit e jetes sime ishte nje dit dhe nat me e trishtuar e jetes sime ishte fundi botes per mua sepse gjith besimin qe e kisha pas tek ajo dhe tek aj me beri me i dhan fund jetes nuk ju besoja syve te mi kur i zura nuk mundesha me e paramendu jo thojsha jam ne ander o Allah thojsha zgjom prej gjumit por ajo nuk ishte nje ender ishte nje realitet i hidhur nje realitet i poshter per mua dhe nga ajo nat un i dhash fund lidhjes sime me at person …. U bo 1 dit pa te u ba 1 jav pa te u ba 1 muaj pa te per mua ishte si vdekje … familja ime nuk e kishte kuptu ende por diqka dyshojshin e kuptuan familja por nuk me besuan qe e ka ba nana e 3 fmive ket gja me ofenduan mi than gjitha tzezat e botes un nuk kisha forc te ju bajsha ball fjalve te tyne … por kur isha at nat un ne hotel i kisha inqizuar me telefon gjith ngjarjen po nga ajo nat as telefonin nuk e kam hap pastaj kur nje dit thash te shoh telefonin kur ekam hap telefonin tu i shly gjitha fotot me duli video ishte regjistur e gjitha ajo ngjarje e trisht kur e kam pa jam lendu edhe 10 her mashum se at nat pastaj gjith videon ja tregova familjes se mu nuk me besojshin kur e pan u befasun njera Hall thojke qoja burit vet..Me e shiku mu mu dhimbshin fmit prap se un i kam dasht e i kam kqyr shum.Jo nuk pranova asesi tja dergoj burit vet edhe pse un isha shum e lendume ata dy vazhduan lidhjen edhe pasi ne e perfundum vazhduan edhe 3 muaj tjera kur i shihja ne qytet me dhimbste shpirti por skisha qka te baj prej asaj dite mo nuk mundesha ta vendos askend ne zemer kisha frik prej meshkujve dhe kaluan 3 vite nuk mundesha me harru ket perjetim ne vitin 2017 me erdhi nje jet e re u njoftova me burrin tim me njoftoi nje shoqe e imja dhe u njoftuam me daten 11.04.2017 dhe me daten 27.04.2017 u fejuam po ne te njejten dat te cilen un e perjetova nje perjetim te trishtuar pas dy vitet nje jet e re nje jet nje kuptim i bukur por gjithmon me nje frik… Fillova me e dasht burrin tim por gjithmon mendjen tek ai dhe vendosem daten e marteses dhe u kurorzuam me martes por prap mendjen e kisha tek ai burri me don shum edhe un e dua por gjithmon mendja dhe zemra me shkon prap tek ai mbeta shtatzane gjithmon djalit ne bark i flisja per ate dhe me lindi djali prap e kam mendjen tek ai nuk e di qka me ba burrin e du por ateee e dashuroj jeta ime me eshte bee nje jet shum e brisht nuk po mundem me harru edhe pse mka lendu ju kisha lut dikush nje kshill mema dhan qysh me harru un at ….

Komentet
comments powered by Disqus