subscribe
Nje i panjohur po me shkruan vazhdimisht ne fb dhe po m’thot “Ki me ma pa sherrin”, po friksohem mos osht naj ish frajer i imi dhe…

Rrefime

Nje i panjohur po me shkruan vazhdimisht ne fb dhe po m’thot “Ki me ma pa sherrin”, po friksohem mos osht naj ish frajer i imi dhe…

Më: 25 shtator 2018 Në ora: 14:38

Un jom nje femer nga Prizeren prinderit me kan vdekur kur isha e vogel nena me vdiq kur isha ne klasen e 8 kurse babai me vdiq kur isha ne klasen e 11 ne gjimnaz nejse e kreva shkollen mbarova studimet hyra ne pun ato para qe i merrja ja dorzojsha vllaut tmadh sepse doja tja jepja sado pak ni ndihm tja kthej disi tmirat qe ai dikur i kishte Ber per mua edhe pse tmirat e familjes nuk paguhen kurr… Erdhi dita u fejova me msit ashtu si motrat e mia siq ishte adet te dilja nga shpia me duvak un jam e martuar qe 6 vite kam nje djal jetojm me prinderit e burrit me duan me respektoj si te isha vajza e tyre te gjith jemi rruges se Zotit, vjehrra veq vjen na thirr mu qu nuk me Len te qohem un ta bej gati me trajton si nje princesh mund te them ne realitet kom ni jet qe qdo kush do ta donte por kom nje hall dhe me duhen disa keshilla nga ju lexues te ksaj faqe puna asht se nje person me kercenon mes fb me thot sherrin kii me ma pa te njoh edi kush je Ku jeton qdo gje per ty di thot …un nuk e njoh as nuk di kush asht as sdua ta njoh ja kom ba bllok fb ka qel fb tjer um ka shkru kom marr e kom ndrru fb tem prap um ka shkru besoni gjumin gjum sun e kum ba qe 2 muj nje nat u lodha nga shkrimet e tij i tregova burrit qeshtu qeshtu asht puna ma mori telin i shenoj i tha qa kerkon nga nje grua e martuar Por nuk u pergjigj kaloj 2 jav nuk ndegjova per ta thash u shlirova shyqyr o zot por Jo ai prap filloj te shkruaj nga nje fb tjeter besoni jam ne hall as tek vetja ime ma spo kam siguri sdi qat baj po friksohem mos osht naj frajer qe e kom pas ma heret se kom pas edhe disa lidhje tjera para se te martohem por nuk kan qen serioze kurr edhe i kam lan me aq veq ta mbylli fb e tshperngulem ne nje vend tjeter sme ka mbetur asnje zgjidhje tjeter… Zoti ju ruajt e ju dhasht shendet ne familjet tuaja…

Komentet
comments powered by Disqus