subscribe
Rrëfehet 40 vjeçarja: Seksi me burrin është “zero”, ndërsa dashnori ….

Rrefime

Rrëfehet 40 vjeçarja: Seksi me burrin është “zero”, ndërsa dashnori ….

Më: 21 gusht 2018 Në ora: 17:08
Ilustrim

Një 40 vjeçare ka rrëfyer për martesën dhe lidhjen jashtëmartesore me ish të dashurin e saj.

Ajo ka thënë se lidhje e vetme që e ka me burrin e saj janë dy fëmijët e saj dhe jeta seksuale me të është zero, shkruan "Bota sot".

Po ashtu, tregon që është e varur nga ish i dashuri i saj, I cili nuk është I aftë ta dashuroj atë.

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e saj të plotë:

E dashura psikologe:

Unë jam duke bërë seks me ish të dashurin tim, sepse me burri tim kaloj nëpër një fazë të ashpër.

Unë ëndërroj për ish tim çdo natë, por ai më ka thënë  se ai nuk është i aftë për të më dashur. Jam aq e lënduar sepse e kam dashur këtë njeri qysh prej moshës 15 vjeçare.

Burri dhe unë jemi martuar për dhjetë vjet. Unë jam 40 vjeç, ai është 43 vjeç dhe kemi dy djem.

Kam pasur disa lidhje para martesës sime, por gjithnjë kam përfunduar përsëri ish tim.

Kur kam përfunduar një  marrëdhënie  gjithëmon jam kthyer me ishin tim.

Ai është i njëjtës moshë me mua. Ai është personi i parë që i besoj dhe ne gjithmonë përfundojmë në shtrat.

Filloj të ndjehem më mirë menjëherë. Mendoj se ai është si një ilaç për mua.

Ai më bën të ndihem e mrekullueshme dhe ai e vë botën drejt meje. Vetëm ta ndiej prekjen e tij për mua është e mrekullueshme.

Bashkëshorti im vështirë se flet me mua. Atij i  pëlqen të dal jashtë me shokët e tij. Ai i merr djemtë për të luajtur futboll në fundjavë, por kjo është e gjitha.

Ai dhe unë nuk dalimsë bashku, pasi ai thotë se nuk është i interesuar, shkruan "Bota sot".

Jeta jonë seksuale është zero për një kohë të gjatë.

Në fillim nuk e kisha problem. Por pastaj fillova të dëshiroja të ndjehesha mirë dhe ëndrrat për ish tim po bëheshin më të forta.

Kështu që unë e kontaktova atë dhe ramë dakord të takoheshim. Natyrisht, bëmë seks.

I thashë atij se e dua por ai më tha se kurrë nuk më ka dashur mua apo dikë tjetër, pasi ai nuk është i aftë për dashuri. Unë u shkatërrua, pasi ai i ka shkatërruar thërrime të fundit të shpresës për mua që një ditë ne mund të jemi së bashku.

Megjithatë, nuk mund të qëndroj larg tij. Unë nuk mundem pa të. Ai do të thotë kaq shumë për mua.

Përgjigjja e psikologes:

Mundësia juaj e vetme e lumturisë është t`ia ktheni shpinën  ish të dashurit.

Ai është bërë dashnor juaj por ai thotë se ai nuk është i aftë për dashuri. Merrni atë si paralajmërim se ai kurrë nuk do t'ju bëjë të lumtur. Ju e meritoni dikë që do t'ju japë besnikëri dhe dashuri, si dhe seks.

Ndërkohë, kjo lidhje është e dëmshme për bijtë tuaj, shkruan "Bota sot". Ata duhet të ndihen të mjerë duke ju parë ju dhe bashkëshortin tuaj aq të largët dhe po marrin mesazhe të gabuara në lidhje me marrëdhëniet.

Tregojuni burrit tuaj që shumë çifte janë të lumtur pa shumë interesa të përbashkëta jashtë fëmijëve të tyre. Por një jetë e gjallë seksuale sigurisht ndihmon në forcimin e martesës.

Nëse nuk mund t'i rregulloni gjërat me burrin tuaj, divorcoheni nga ai dhe çlirojeni veten për të takuar dikë që mund të jeni i lumtur. Burri juaj ende mund të jetë një baba i mirë dhe i përfshirë.

Komentet
comments powered by Disqus