subscribe
42 vjeçari: E tmerrshme çfarë po më ndodhë me gruan gjatë seksit

Rrefime

42 vjeçari: E tmerrshme çfarë po më ndodhë me gruan gjatë seksit

Më: 13 prill 2018 Në ora: 00:03
Foto ilustrim

Një burrë 42 vjeçar ka rrëfyer për “The Sun” se nuk po mund të kënaqet në seks me gruan e tij. Ai ka treguar se më herët arrinte kulmin në seks, mirëpo tani nuk e din se ku është problemi.

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e tij të plotë:

Unë kam ndryshuar nga të qenit një burrë me kohë të mirë seksuale me gruan e tij, në një burrë që kurrë nuk mund të arrijë kulmin.

Unë jam 42 vjeçar, ndërsa gruaja ime është 39 vjeçare. Ne jemi të martuar qe dy vjet.

Kam pasur disa të dashura para saj dhe unë gjithmonë mund të kontrolloja kohën time për të bërë seks të mirë me to. Mirëpo, tani nuk po më ndodhë kjo gjë. Tani seksi është i tmerrshëm.

Ndonjëherë heqim dorë, sepse gruaja ime merr lëndime dhe nganjëherë i them asaj se po ndalem.

Ajo mund të mendojë se unë po e imagjinoj veten time me dikë tjetër, por tani jam i shqetësuar.

Gruaja ime shqetësohet duke menduar se po bën diçka të gabuar. Por a mund të jetë diçka fizike? A është mosha ime? Humbja e testosteronit?

Përgjigjja e psikologes:

Vizitoni mjekun tuaj të përgjithshëm dhe kërkoni një kontroll që të testoni nivelet e hormoneve. Por ka më shumë gjasa të jetë çështje psikologjike sesa mjekësore.

Të kesh seks të freskët dhe emocionues në një marrëdhënie të qëndrueshme, mund të jetë një sfidë. Eksperimentoni me pozita të ndryshme.

Shmangni shikimin e pornografisë, e cila ka tendencë të ketë një efekt vdekjeprurës në përgjithësi. Provoni idetë në fletushkën time elektronike “50 Mënyra për të shtuar argëtim në seks”.