subscribe
Këngëtari Roni sjell "Slow wine", djali i artistit të njohur

Muzike

Këngëtari Roni sjell "Slow wine", djali i artistit të njohur

Më: 2 qershor 2018 Në ora: 17:31
Roni

Ai është një këngëtar i ri por mjaft i veçantë në stil dhe në zë, ku duhet të themi duke qenë se ështëë kanëga e parë e tij e realizuar me klip po pritet mjaft mirë. Fjalë është për këngëtarin Roni, e nëse shkojmë te emri i tij i plotë dhe mbiemri zbulojmë se Kleron Aliu është djali i artistit të njohur dhe shumë të kërkuar Afrim Aliu.

Image

Roni ka pak ditë që ka sjellë këngën “Slow wine”, me producent Cekic Beaatz e me tekst nga Vig Poppa dhe është vetëm 17 vjeç dhe mjaft i talentuar, ndërsa mësojmë se kënga e dytë është realizuar nga mjeshtri Florent Boshnjaku e do të jetë në stilin fanki.

Roni jeton me familjen në Zvicër, ndërsa vazhdon shkollën Ekonomike atje, e natyrisht që artistët që ai ndjek janë babai dhe xhaxhai i tij, ose siç të gjithë i njohin si vëllezërit Aliu. Nëse ende se keni dëgjuar këngën dhe parë klipin ia vlen pasi padiskutim se shumë shpejt Roni do të jetë njuë nga artistët e rinj më me zë në skenën shqiptare.BS
 

Komentet
comments powered by Disqus