subscribe
Shkëlzen Doli themelon ansambël muzikor me emrin e tij

Muzike

Shkëlzen Doli themelon ansambël muzikor me emrin e tij

Më: 18 maj 2018 Në ora: 15:57
Shkëlzen Doli

Violinisti me famë botërore Shkëlzen Doli sot në Gjakovë në një konferencë për media ka bërë të ditur se nga nostalgjia për Gjakovën, i kthehet asaj por edhe Kosovës dhe më gjërë, pasi ka vendosur që të themelojw një ansambël muzikor me emrin e tij.

Shkëlzen Doli, që ka bërë emër në Filarmoninë e njohur të Vjenës, i lindur në Shqipëri e familja e tij me prejardhje gjakovare, këtë herë erdhi në mesin e gjakovarëve dhe hapi zemër për të kumtuar lajmin nga sot ai e themelon ansamblin muzikor të cilit i dha edhe emrin e vet.

Ansambli i porsa themeluar Shkëlzen Doli, do të ketë në të ardhmen edhe mbështetjen institucionale të Kosovës, do të jap nesër mbrëma koncertin e parë në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi”.