subscribe
Publikohet “Kënga e Gjilanit” nga Faton Isufi

Muzike

Publikohet “Kënga e Gjilanit” nga Faton Isufi

Më: 10 maj 2018 Në ora: 10:05
Faton Isufi

Tashmë edhe qyteti i Gjilanit do të ketë këngën e saj. Kjo pasi që këngëtari i njohur nga ky qytet Faton Isufi ka thur këngën për qytetin e tij e cila është titulluar “Kënga e Gjilanit”

Tekstin e kësaj këngës është shkruar nga Arbëresh Dalipi, kurse muzika dhe orkestrimi janë realizuar nga Endrit Rexhepi dhe Pimi Isufi.

Ndërkaq, në instrumentet orientale ka luajtur instrumentisti i njohur Astrit Stafaj.

Kjo këngë është pjesë e albumit të Isufit të titulluar “Premtoj” i cili përmban dhjetë këngë.

Komentet
comments powered by Disqus