subscribe
Kanye West nuk heq dorë, mbron Trump në këngën e re

Muzike

Kanye West nuk heq dorë, mbron Trump në këngën e re

Më: 29 prill 2018 Në ora: 08:53
Kanye West dhe Donald Trump

Një javë pas polemikave në rrjetet sociale ku Kanye West është kritikuar për mbështetjen e tij ndaj Donald Trump, reperi nuk ka hequr dorë nga opinionet e tij.

West ka siguruar edhe njëherë mbështetjen e tij ndaj presidentit amerikan në këngën e re.

Në këngën 'Ye vs. The People' në bashkëpunim me TI, reperi amerikan mbron opinionin e tij për Trump dhe insiston se po ai po lufton për popullin.

Ai mban në videoklip një foto të vetes së tij ku mban kapelen me simbolin e Donald Trump 'Make America Great Again' dhe thotë: "Mbajtja e kësaj kapele do ti tregojë njerëzve që ne jemi të barabartë."

Por mbështetja e tij ndaj Trump nuk është pritur mirë nga disa fansave që e kanë konsideruar reperin si me probleme mendore.

Komentet
comments powered by Disqus