subscribe
Kjo është kënga më e bukur kushtuar nënës, këndohet nga Gazmend Kosova

Muzike

Kjo është kënga më e bukur kushtuar nënës, këndohet nga Gazmend Kosova

Më: 15 prill 2018 Në ora: 10:15
Gazmend Kosova

Gazmend Kosova është ndër ata këngëtar të cilët mund të dëgjohen me kënaqësi. I dëshmuar prej vitesh në muzikë, këngëtari ka sjell disa këngë që janë pëlqyer nga një publik i gjërë. Këngëtari që jeton larg Kosovës, kanjetuar një kohë me shumë dhimbje për shkak të humbjes së përsonit më të dashur, nënës, lidhjen me të cilen e kishte tejet të fortë.

Së fundi ka prezantuar edhe projektin më të ri, që është shumë personal dhe tejet i ndjeshëm. Ai, i këndon nënës së ndjerë. Kënga me titull "Nanës" vjen me tekst nga Fatmir Muja, muzikë nga Wirusi dhe videoklip të punuar nga produksioni "BUG". Kjo nuk është kënga e parë që Gazmend Kosova ia ka kushtuar nënës. Ai, në vitin 2012 kishte lansuar këngën me titull "Më prit te dera", ku në disa skena shihej edhe nëna e këngëtarit.BS

Komentet
comments powered by Disqus