subscribe
Largoni rrudhat me këtë pastrues fytyre

Mjekesi alternative

Largoni rrudhat me këtë pastrues fytyre

Më: 11 maj 2018 Në ora: 17:28
Foto ilustrim

Rrudhat janë shenja e parë e plakjes dhe ato ndikojnë sigurisht në vetëvlerësimin tonë.

Mos harroni, është me të vërtetë shumë e vështirë për të trajtuar rrudhat e thella pasi kjo merr më shumë kohë dhe durim.

Ju mund të përdorni kremra fytyre të ndryshme por megjithatë duhet ta pranojmë që natyra gjithmonë ka zgjidhjen më të mirë për ne dhe për lëkurën e fytyrës.

Provoni këtë toner të fytyrës në shtëpi – ngadalësojeni plakjen dhe dukuni bukur 

Përbërësit:

1 limon

Gjysmë gote birrë

Gjysmë gote lëng trëndafili

Përgatitja dhe aplikimi:

Shtrydheni lëngun e limonit. Shtoni birrën dhe lëngun e trëndafilit.

Përzieni mirë këtë lëng dhe më pas vendoseni këtë toner (pastrues) në fytyrë të pastër. Për ta aplikuar këtë toner më mirë, përdorni pambuk për fytyrë.

Lëreni që toneri të qëndrojë për pak kohë në fytyrë, në mënyrë që të keni rezultate më të mira.

Për rezultate më efektive, vendoseni këtë pastrues fytyre para se të flini dhe lëreni të qëndrojë gjatë gjithë natës.

Ju do të zgjoheni me lëkurë më të butë dhe me më shumë shkëlqim.