subscribe
Uji me tranguj zvogëlon rrezikun për kancer

Mjekesi alternative

Uji me tranguj zvogëlon rrezikun për kancer

Më: 18 prill 2018 Në ora: 23:31
Ilustrim

Ju keni një orar të ngjeshur, por ende dëshironi të kujdeseni për veten. Lajm i mirë është se edhe në ditët me stres, ka disa mënyra të shpejta dhe të thjeshta për të qëndruar të shëndetshëm.

Njëri prej tyre është të pini ujë më tranguj- lexoni për të mësuar të gjitha gjërat që kjo pije mund të bëj për trupin tuaj.

-Uji me tranguj ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

-Kjo pije forcon kockat e dobëta të trupit tuaj

-Uji i përzier me tranguj ndalon dehidrimin

-Zvogëlon rrezikun për kancer

-Trangujt në ujë ulin mundësinë e sëmundjeve kronike 

-Kjo pije largon toksina në trupin tuaj

-Lëkura juaj nuk do të jetë e thatë nëse pini ujë më tranguj

Komentet
comments powered by Disqus