subscribe
Mrekullia e diamantit 709 karat

Mistere

Mrekullia e diamantit 709 karat

Më: 22 nëntor 2017 Në ora: 22:24
Diamanti

Diamanti i 14-të më i madh në botë do të nxirret në ankand në Nju Jork më 4 dhjetor. “Diamanti i Paqes” u zbulua në Sierra Leone dhe është 709 karat në formën e tij të paprerë.

Qeveria e Sierra Leones u përpoq ta nxjerrë diamantin në kryeqytetin e vendit, Freetown, por nuk pranoi ofertën prej 7.8 milion dollarësh, më e larta në ankand.

Image
Diamanti