subscribe
Gjyshja gjahton aligatorin 260 kg për shkak të hakmarrjes

Mistere

Gjyshja gjahton aligatorin 260 kg për shkak të hakmarrjes

Më: 23 shtator 2018 Në ora: 18:18
Aligatori me peshë mbi 260 kilogramë kishte ngrënë kohë më parë ponin e Judy.

Judy Cochran ishte përgatitur tri vjet për të kapur aligatorin e gjatë 3.5 metra.

Gjuetia nuk ishte e zakonshme, pasi kishte të bëjë me motive hakmarrjeje, transmetojnë mediat amerikane.

Aligatori me peshë mbi 260 kilogramë kishte ngrënë kohë më parë ponin e Judy.

“Një plumb në kohë dhe aligatori u zhyt në ujë. Ata zakonisht para ngordhjes rrokullisen, por ky jo”, tha ajo për mediat në Teksas.

Judy, e cila është në moshë të shtyrë, planifikon që mishin e krokodilit ta ha familja e saj, ndërsa nga lëkura e krokodilit do të bëjnë çizme.

“Kokën dhe bishtin e krokodilit do ta mbajmë që sa më gjatë të kënaqem në hakmarrjen time”, shprehet ajo.

Pasi kishte postuar foton në rrjetet sociale, Cochran thotë se miqtë e saj nuk i kishin besuar se ajo kishte vrarë aligatorin.

“Disa njerëz më thanë se nuk e kisha vrarë, por unë ju them se po”, tha Judy për Fox News.

Image
Komentet
comments powered by Disqus