subscribe
E dhimbshme: Humbet gishtërinjtë e dorës dhe i zëvendëson me të këmbës

Mistere

E dhimbshme: Humbet gishtërinjtë e dorës dhe i zëvendëson me të këmbës

Më: 5 shtator 2017 Në ora: 23:15
Jeremy Payton

Një baba, i cili humbi thuajse të gjithë dorën në një aksidenti të tmerrshëm në punë ka mësuar të përdorë gishtërinjtë e këmbës për të kryer një veprimtari normale si p.sh të mbajë një stilolaps në dorë.

55-vjeçari Jeremy Payton, kishte frikë se do të mbetej përgjithmonë i paaftë  pasi kishte humbur të gjithë gishtat e dorës së djathtë.

Por falë kirurgëve ai ka hequr 3 gishta nga këmba duke i vënë dorës së tij.

Tashmë ai ka mësuar ngadalë  kryen çdo punë falë tre gishtave të këmbës në dorën e tij të djathtë.

Image
Jeremy Payton