subscribe
Blaze dhe Ari po vijnë për ta ndryshuar lojën në rep skenën shqiptare

Mediale Vip

Blaze dhe Ari po vijnë për ta ndryshuar lojën në rep skenën shqiptare

Më: 26 prill 2019 Në ora: 10:56

A keni dëgjuar ndonjëherë për labelin “Realeyez”? Ai është formuar në vitin 2017 dhe tashmë është një markë suksesi në industrinë e muzikës, madje edhe përtej kufinjëve shqiptar.
Siç kuptojmë, anëtarët e “Realeyez” bëjnë muzikë qe16 vite, por kanë qenë aktiv kryesisht më Zvicër dhe tregun evropian.


Labeli tashmë janë një ekipë e fuqishme dhe janë gati për të pushtuar diskografinë shqiptare me rep muzikë cilësore. Yjet e labelit, Blaze dhe Ari së shpejti vijnë me projektin “Luftë për Dinero”. Teksti është shkruar nga Blaze & Ari, të cilët kujdesen për të gjiha tekstet që janë tejet konceptuale. Muzika është bërë nga Joezee në bashkëpunim me Realeyez Vato. Klipi është realizuar nga Alban Selimaj dhe ekipi i tij. Videoklipi i këngës “Luftë për Dinero” publikohet gjatë këtij muaji. “Realeyez” po vijnë për ta ndryshuar lojën në repin shqiptar./BS

Komentet
comments powered by Disqus