subscribe
I riu nga Hasi i Prizrenit, Enver Quni dhuron para për Notre Dame

Mediale Vip

I riu nga Hasi i Prizrenit, Enver Quni dhuron para për Notre Dame

Më: 26 prill 2019 Në ora: 10:51

Flaka që përfshiu vendin më të vizituar në Paris, Notre Dame ka vënë në emociobin human edhe shqiptarët. Pas këngëtarit Labinot Tahiri që dhuroi për këtë tragjedi e për ta rindërtuar atë, edhe një tjetër personazh humanisti Enver quni, nga Hasi i Prizrenit, don të japë kontributin e tij pa caktuar shumën për një ndihmë Notre Damin 850 vjeçar që u dogj. Enveri i cili me punon dhe jeton në Europë e ka prekur kjo fatkeqësi, ndërsa shquhet për shpirtin e tij human duke u bashkuar në në ndihmë me shumë emrave të njohur VIP në botë për rastin e rindërtimin e saj por edhe si shenjë falenderimi që populli francez ka mirëpritur shumë shqiptarë në kohën e luftës./BS

Komentet
comments powered by Disqus