subscribe
Nailek thotë ‘I huaj’, ja super projekti i tij i fundit

Mediale Vip

Nailek thotë ‘I huaj’, ja super projekti i tij i fundit

Më: 28 shkurt 2019 Në ora: 10:00

Ka lindur në Krujë por me origjinë dibrane. Që në moshë të vogël është transferuar nëpër disa qytete të vogla të Shqipërisë deri në moshën 12 vjece kur edhe është bashkuar me babain pas 6 vitesh në Romë. Në moshën 16 vjece pasiqë ka lënë shkollën ka nisur t’i dedikohet zhanrit hip-hop si një passion shumë i madh për të. Hip hop artisti 22 vjecar Nailek pas disa përpjekjeve pa rezultat në Shqipëri, njihet me një producent underground në periferi të Romës me të cilët ka bërë disa këngë si dhe një mixtape (Vetëm fillimi vol1) me 15 këngë. Ndërkohë që pas një rikthimi në Shqipëri ai takohet dhe bashkëpunon me producentin Bledon Krasniqi. Kënga e fundit ‘I huaj’ vjen me produksion nga BledBeats dhe video nga Filippo Barbier ndërsa këngëtari vjen në një formë të shkëlqyer./BS

Komentet
comments powered by Disqus