subscribe
Dua ‘shpërthen’ kundër komenteve negative

Mediale Vip

Dua ‘shpërthen’ kundër komenteve negative

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 11:12

Po i pengojnë shumë. Këngëtarja Dua Lipa ka hedhur disa statuse në ‘Twitter’, si reagim për njerëzit që gjejnë kohë të bëjnë komente negative, shkruan Syri Kosova.

Ajo tha seqë kushdo që komenton diçka, të thotë të paktën një fjalë të mirë.

“Të duhen vetëm 10 sekonda që të shohësh njerëzit duke krahasuar gratë dhe rrudhat e tyre. Shumë urrejtje në vend. Neve na pëlqen të flasim për feminizmin dhe lidhjen e afërt mes motrave, por siç shihet është vetëm pushtet. Gjej pak kohë që të bësh/thuash diçka të mirë. Ndoshta bën ndryshim për të mirë në jetën e dikujt”, tha këngëtarja.

Dua, po ashtu kishte një porosi për ata që pranojnë komente negative, duke thënë që ‘tëeet’ dhe komentet tjera negative që i bëjnë të ndihen keq t’i injorojnë.

“Unë vetëm dua të ju them juve që asnjë nga këto çmenduri të internetit nuk kanë rëndësi, asnjëherë mos lejo që opinionet e të tjerëve të definojnë ty se si ndihesh.  Mënyra të vogla për të mbrojtur zemrën time, pasi që edhe unë jam si ju… i ndjej të gjitha”, janë fjalët e saj.

Komentet
comments powered by Disqus