subscribe
Ed Sheeran do të përballet me gjykatën, akuzohet për plagjiaturë

Mediale Vip

Ed Sheeran do të përballet me gjykatën, akuzohet për plagjiaturë

Më: 5 janar 2019 Në ora: 20:40
Ed Sheeran

Këngëtari i njohur Ed Sheeran do të përballet me gjykatën pasi pretendohet se ka kopjuar këngën “Let’s Get It On” të Marvin Gaye.

Ed Sheeran do të gjykohet pasi një juri muzikore të vendosë nëse ai është fjator për plagjiaturë të këngës së Marvin Gaye, për hitin “Thingkin Out Loud”, shkruan DailyMail.

Kërkesa e këngëtarit është hedhur poshtë nga gjyqtari i qarkut Louis Stanton, pasi thuhet se ka ngjashmëri të madhe mes dy projekteve.

Kënga për të cilën Sheeran akuzohet për plagjiat u publikua në vitin 1973, kursr ajo e Ed Sheeran u publikua në vitin 2014.

Sheran u akuzua nga Sony Music dhe Atlantic Records, por këngëtari ka mohuar ta ketë kopjuar këngën.