subscribe
Kjo është vajza nga Kosova që do të performojë krah Dua Lipës

Mediale Vip

Kjo është vajza nga Kosova që do të performojë krah Dua Lipës

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 11:52
Dua Lipa

Më datë 19 të këtij muaji, shqipet do të mblidhen në Romë për Skënderbeun.

Disa prej emrave të njohur shqiptarë do të mbidhen më 19 nëntor në Romë të Italisë për një arsye.

Kjo pasi në kuadër të vitit mbarëkombëtar të Skënderbeut, pasi me kërkesë të kreut të Misionit Diplomatik të Shqipërisë në Selinë e Shenjtë, Majlinda Dodaj, Papa Françesku do të takojë përfaqësues të popullit shqiptar në Vatikan, të cilët do të shoqërohen nga autoritet e larta të Qeverise shqiptare dhe nga liderit e të gjitha besimeve fetare.

Inva Mula, Dua Lipa, Genc Tukici, Eno Peci, Lorik Cana, Olen Cezari, Elhaida Dani dhe Ermal Meta; do të bëhen bashkë në teatrin “Argentina” në Itali, më 19 nëntor, mirëpo përveç tyre është edhe këngëtarja shumë e re në moshë Erza Muqolli ajo e cila do të jetë e pranishme.

Erza Muqolli është me prindër nga Drenica, por ka lindur në Francë.

Ajo qysh në moshën dy vjeçare familjarët e saj kanë filluar të kuptojnë talentin për muzikë që ka. Muqolli konkuroi në emisionin “France got talent”, ku arriti deri në 5 finaliste dhe më pas fitoi çmimin e tretë.

Vajza e vogël është shumë e njohur në Francë dhe e kanë krahasuar me shumë emra botëror, një ndër ta është edhe francezja Indila.

Tashmë Erza është pjesë e grupit Kids Unitedit, i përbërë nga 5 fëmijë të talentuar, të cilët këndojnë nëpër qytetet të ndryshme të Francës.

Në media po qarkullojnë disa foto të saj krah yjeve të mëdha botëror si David Beckham.

Image
Image
Komentet
comments powered by Disqus