subscribe
Pilotët shqiptarë triumfojnë në garën me makinë mes 16 shteteve

Mediale Vip

Pilotët shqiptarë triumfojnë në garën me makinë mes 16 shteteve

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 13:12
Piloti nga Ferizaj Hajderin Qerkini bashkë me ndihmës pilotin nga Shqipëria Henri Manushi

Një event i bukur sportiv sapo ka përfunduar dhe sërish triumfi ka shkuar për shqiptarët. Por flasim për garën ndërkombëtare Rally Albania 24 orëshe non stop ku mësojmë se është mbajtuar më datat 9 dhe 10 Nëntor me pjesëmarrjen e 16 shteteve të Europës në kategorinë e makinave 4x4. Dhe fitues u shpallen piloti nga Ferizaj Hajderin Qerkini bashkë me ndihmës pilotin nga Shqipëria Henri Manushi, një super dyshe e fortë e ku ishin të vetmit që mbaruan të gjitha etapat pa ndërprerje për 24 orë me rradhë duke pilotuar.BS

Image
Image
Image
Image
Image
Komentet
comments powered by Disqus
Mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test