subscribe
“Vallëzon shqiptaria”, thotë bukur Shaqir Cervadiku

Mediale Vip

“Vallëzon shqiptaria”, thotë bukur Shaqir Cervadiku

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 17:16
Shaqir Cervadiku

Ai është një artist jo vetëm i njohur por edhe shumë i dashur për publikun shqiptar. E kemi fjalën për këngëtarin Shaqir Cervadiku, i cili ka pak ditë që ka sjellë këngën “Vallëzon shqiptaria”, një këngë mjaft e bukur e ritmike me elementët e folkut e traditës vërtetë shqiptare. Mësojmë se teksti i këngës është punuar nga Ajet Shala me muzkë nga vetë artisti, orkestrimi është realizuar nga produksioni Ethnomusic, e video nga Redmediaks, e me producent të projektit Burim Krasniqi. Kënga ka nisur të pritet mjaft mirë e përshtashme për ahengjet dhe dasmat shqiptare ku këngëtari është mjaft i pranishëm.BS

Image
Komentet
comments powered by Disqus