subscribe
Këngëtari Fikret Dauti rikthehet fuqishëm, kudo i kërkuar

Mediale Vip

Këngëtari Fikret Dauti rikthehet fuqishëm, kudo i kërkuar

Më: 21 maj 2018 Në ora: 17:41
Fikret Dauti m

Ne e shohim kudo falë kërkesave që ka për të qenë në të gjithë vendet ku ka shqiptarë e për të krijuar atmosferë falë zërit të tij. Ky është artisti Fikret Dauti, i cili është nga Gostivari por një prej këngëtarëve më të angazhuar e tashmë do të rikthehet fuqishëm sidomos në këtë verë që po vjen në dasmat shqiptare. Kënga “Nëse pendohesh” një hit që të gjithë e mbajnë mend pasi vetë këngëtari zgjedh bashkëpunëtorë të mirë për të krijuar një këngë, ndoshta mund të quhet suksesi më i madh deri më sot i tij, pasi që ka publikimi i saj nisen oferta e shumta kudo jashtë vendlidjes së tij nëpër mbrëmjet e shumta dhe dasmat. Ai ka 17 vite në skenën shqiptare, ndërsa kujtojmë se 11 vite ka jetuar në Itali.

Fikreti ka shumë miq në estradën shqiptare por që shpesh i bie të jetë në një mbrëmjë apo dasëm me emrat më të njohur të muzikës shqiptare si: Pandora. Lori. Shkurte Gashi dhe kokegun e tij shumë të ngushtë Halil Bilali. Sigurt se kjo do të jetë vera e tij më e mirë dhe rikthimi i tij më i fuqishëm në muzikë.BS

Image
Image
Komentet
comments powered by Disqus