subscribe
Pse është mirë të lani fytyrën me ujë mineral

Life style

Pse është mirë të lani fytyrën me ujë mineral

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 09:16
Foto ilustrim

Sigurisht keni dëgjuar truke nga më të ndryshmet për një lëkurë të pastër e me shkëlqim.

Por një truk krejt i rrallë po përdoret në Kore dhe Japoni e që është larja e fytyrës me ujë të gazuar.

Këto janë përfitimet e larjes së fytyrës me ujë mineral:

Nuk acaron lëkurën pasi ka të njëjtën pH si uji.

Hapë poret e lëkurës duke zvogëluar irritimin e saj. Karbonizimi keq papastërtitë e lëkurës.

Rritë qarkullimin e gjakut duke bërë që lëkura të jetë më e shëndetshme.