subscribe
Si të shpëtoni nga ushqimi i tepërt gjatë ciklit?

Life style

Si të shpëtoni nga ushqimi i tepërt gjatë ciklit?

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 17:58
Foto ilustrim

Një pjesë e madhe e femrave gjatë ciklit përjetojnë shtim të oreksit.

Dhe zgjidhja më e mirë në këtë rast nuk është të mos hani, por të ushqeheni shëndetshëm(peshk, mish, perime , djathë, arra, fruta të ndryshëm).

Po ashtu me një studim është bërë e ditur se gjatë kohës kur rritet dëshira për të ngrënë hormonet tona janë duke pësuar ndryshime.

Këto ndryshime mund të rregullohen me ecje, not apo ndonjë aktivitet tjetër.