subscribe
3 truke magjike që parfumi të zgjasë nga mëngjesi deri në darkë

Life style

3 truke magjike që parfumi të zgjasë nga mëngjesi deri në darkë

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 14:20
Foto ilustrim

Trupi i gjithësecilit prej nesh ka një aromë karakterisitke dhe besohet se parfumi që ju përfaqëson më mirë është ai, molekulat e së cilës përputhen me atë të lëkurën suaj!

Kjo shpjegon dhe dëshirën tuaj për të përdorur një parfum, e nëse ende i ndërroni parfumet tregon që nuk e keni gjetur aromën tuaj. Gjithsesi kjo është gjysma e betejës, sepse pasi të jeni dashuruar me një aromë, do të donit që ajo të zgjaste në lëkurën tuaj përjetësisht.Kjo gjë është e pamundur, por Living do t’ju vijë në ndihmë duke ju treguar truket që parfumi të zgjasë më tepër. 

Lyhuni me parfum në pikat e pulsit 

Vajrat e parfumit intesifikohen kur temperatura është më e lartë. Për këtë arsye ju duhet të aplikoni parfumin në pikat e ngrohta si kërthizë, pjesa e prapme e gjurit, prapa veshit, kyçet e duarve dhe pjesa e brendshme e bërrylave. 

Mos harroni të hidratoni lëkurën 

"Parfumi zgjat më shumë kur lëkura hidratohet, prandaj e vendosni atë pasi të keni bërë dush , ose të keni aplikuar një krem pa aromë, ose të së njëjtës linjë të parfumit. 

Flokë

Spërkatni pak parfum mbi krëhër e me të krihni flokët. Spërkatja direkt në flokë mund të thajë këto të fundit.