subscribe
Ngjyra më “in” për vjeshtë 2017… kafja e viteve ‘70

Life style

Ngjyra më “in” për vjeshtë 2017… kafja e viteve ‘70

Më: 13 gusht 2017 Në ora: 23:56

Ky vit nuk nënkupton vetëm muajt e verës. Që do të thotë ngjyra të ndezura pa fund, si e kuqe, e gjelbër menteje, blu apo rozë e theksuar.

Ato largohen për t’ia lënë vendin një tjetër ngjyre, totalisht ndryshe nga ato që përbëjnë garderobën tonë verore. Ngjyra kafe e viteve 1970 është rikthyer në modë fuqishëm për vjeshtën e 2017.

Flitet për kafen e errët dhe plotë.

Ekspertët e modës kanë treguar se rikthimi në modë i kafes së errët thyen absolutisht mitin se kjo ngjyrë nuk shitet shumë.

“Ka një mit sipas të cili ngjyra kafe është shumë pak e preferuar, por që do të thyhet padyshim këtë sezon. Është një ngjyrë jashtëzakonisht elegante dhe shumë modern”, shprehet stilistja Lisa Aiken.

Ajo thotë se ngjyra do t’i përshtej perfekt kafes së viteve ’70 është e zeza, një kombinim klasik, por i duhuri këtë vjeshtë.