subscribe
“Italia i ka toleruar pak si shumë emigrantët shqiptarë”, ish-bashkëshortja e Xhemajlit habit me deklaratën

Lajme

“Italia i ka toleruar pak si shumë emigrantët shqiptarë”, ish-bashkëshortja e Xhemajlit habit me deklaratën

Më: 18 janar 2019 Në ora: 09:49

Erjona Sulejmani është një nga modelet më të komentuara në rrjetet sociale për fotot e saj “hot” si dhe deklaratat e ndryshme në lidhje me futbollin dhe jo vetëm.

Ish-bashkëshortja e mesfushorit Blerim Xhemalji, ishte e ftuar mbrëmë në emisionin Italian “Rette Quarto” ku habiti me deklaratën e saj mbi emigrantët shqiptare. Ka qenë blogeri i njohur Olti Curri që e ka publikuar deklaratën e modeles shkodrane duke shkruar:

“E ftuar ne Rette Quatro modelja Erjona Sulejmani lindur ne Shkoder dhe tashme banuese ne Itali, ka rrefyer se opinioni i keq per shqiptaret ne Itali ka si baze faktin qe ata qe emigruan ne vitet 90-te ne Itali ishin njerez me probleme me ligjin ish te burgosur dhe kete gje vazhduan te bejne edhe ne emigrim pra vidhnin dhe benin krime…Ky ishte shkaku qe Italia krijoi opinion te keq per shqiptaret…Ajo shton gjithashtu se Italia madje i ka toleruar pak si shume emigrantet…”.

Image
Image
Komentet
comments powered by Disqus