subscribe
Dy këngëtaret e famshme shqiptare nuk dinë të ndalen, tjetër sukses për to

Lajme

Dy këngëtaret e famshme shqiptare nuk dinë të ndalen, tjetër sukses për to

Më: 10 janar 2019 Në ora: 13:08

Arritjet e dy këngëtareve të famshme shqiptare nuk kanë të ndalur. Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë nominuar nga “iHeart Radio” respektivisht me tre dhe dy nominime.

Pas dy nominimeve në “Grammy”, 23-vjeçarja Dua u nominua për 3 çmime nga “iHeart Radio”. “Artisja e vitit”, ‘”Koreografia më e mirë e vitit” dhe “Video muzikore më e mirë”, janë kategoritë ku është e nominuar Lipa.

Ndërkohë Bebe është e nominuar në dy kategori, “Kënga kauntri e vitit” dhe “Bashkëpunimi më i mirë”.

Image
Image
Komentet
comments powered by Disqus