subscribe
Shpallet Miss Universe Albania, ja kush do na përfaqësojë në Amerikë

Lajme

Shpallet Miss Universe Albania, ja kush do na përfaqësojë në Amerikë

Më: 7 qershor 2018 Në ora: 07:17
Trejsi SejdiniAlbania

Trejsi Sejdini është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2018. Ajo do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në kompeticionin e bukurisë që do të organizohet në Amerikë.

Nga tre vajzat që mbetën në fund të garës, vendin e dytë e mori Irene Dama, ndërsa e treta u rendit Ajli Hoxhaj.

Nga 20 konkurrentet, vlerësimi i jurisë përcaktoi vajzat finaliste: Irene Dama, Belinda Dragoti, Ajli Hoxhaj, Trejsi Sejdini, Enxhi Hida dhe Anisa Metuku.

Të gjitha kanë punuar për 3 muaj për të arritur në Finalen e Madhe, ndërsa Trejsi Sejdini do nisë përgatitjet për të përfaqësuar Shqipërinë në edicionin e 68-të të Miss Universe.

Çmimet që u fituan nga vajzat e tjera:

Dardana Aliaj - Bursë studimi

Xhoi Kaso - Çmimi i produksionit 

Xhesi Prendi- Miss Fotozhenia

Anastasia Sara Spahi -Çmimi i klinikës Keit

Anisa Metuku-Miss Eleganca

Trejsi Sejdini-Miss Social Media

Image
Ajli Hoxhaj
Image
Trejsi Sejdini

 

Image
Irene Dama
Komentet
comments powered by Disqus