subscribe
Alesia Bami: Pushimet s e mia në jug, si më ndalojnë turistët për foto

Intervista

Alesia Bami: Pushimet s e mia në jug, si më ndalojnë turistët për foto

Më: 24 gusht 2018 Në ora: 13:12
Alesia Bami

Këtë vit festoi 18-vjetorin e vajzës së famshme, pasi shfaqej në ekran çdo natë si velinë e programit investigativ “Stop”, me Saimir Kodrën e Gent Zenelaj. E pasi ka mbyllur sezonin televiziv si kërcimtare, Alesia Bami ka nisur sezonin e pushimeve si modele. Ndërsa është vendosur për pushime në jug, ajo poston foto ku bën përshtypje me fizikun e saj. Në këtë intervistë për “Panorama Plus”, Alesia rrëfen pushimet e një vajze televizioni që tërheq vëmendjen e turistëve në jug me pamjen e saj.

Pas mbylljes së sezonit televiziv “Stop”, ku vendose për të pushuar?

U vendosa në jug të Shqipërisë, pasi e pëlqej shumë bregdetin e jugut. Të pamë në disa foto në plazh, ku shfaqje linjat bombastike.

Si reagojnë turistët kur të shohin?

Reagime shumë pozitive, duke kërkuar foto dhe duke më bërë nga komplimente.

Në një nga fotot e pushimeve, shprehesh: “Burrëria nuk njeh ndonjëherë gjini” duke iu referuar vetes. Ti si e kategorizon veten përtej pamjes si vajzë e bukur?

Unë nuk jam vetëm një vajzë e bukur, por kam dhe një karakter shumë të fortë. Dhe kjo ishte arsyeja e diçiturës në foto.

Fama si velinë të ka vënë në qendër të vëmendjes së meshkujve dhe si reagon kur ndonjëri të shpreh simpatinë në rrjetet sociale?

Nuk kam mundësi t’i shoh të gjitha komentet apo simpatitë e të gjithë ndjekësve të mi. Edhe pse jam me pushime, ua kam kushtuar kohën familjarëve dhe shoqërisë.

Një verë me aventura për ty, çfarë nënkupton dhe a mund të themi se po kalon një verë të tillë?

Këtë verë kam preferuar të relaksohem, kështu që nuk mund ta karakterizoj si një verë me aventura.

Fizikut tënd i shkojnë të gjitha modelet e rrobave të banjos, por për ty cilat janë ato më preferuarat?

Në fakt, nuk mund të veçoj asnjë nga modelet e rrobave të banjos, pasi më pëlqejnë të gjitha që kam veshur.

Image