subscribe
Miss Universe 2017

Foto e dites

Miss Universe 2017

Më: 27 nëntor 2017 Në ora: 13:57

Demi-Leigh Nel-Peters nga Afrika e Jugut, është zgjedhur “Miss Universe 2017”! Konkursi i bukurisë u mbajt mbrëmë në Las Vegas. Paneli i famshëm i gjyqtarëve vlerëoi 92 konkurrentët të cilat ishin nga e gjithë bota, në veshje, stilin e jetesës, talentin dhe gjëra të tjera. Fituesja e vitit të kaluar, Irir Mittenaere nga Filipinet ia dorëzoi kurorën Demi-Leigh. Demi-Leigh është gruaja e dytë që merr në shtëpi kurorën për Afrikën e Jugut.