subscribe
Vdes regjisori i njohur

Film

Vdes regjisori i njohur

Më: 26 nëntor 2017 Në ora: 09:11
Peter Baldwin

Regjisori i njohur Peter Baldwin, fitues i çmimit EMMY, ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare.

Ai vdiq në shtëpinë e tij në Peblle Beach, Kaliforni, ku jetoi me gruan dhe djalin e tij.

Baldwin kishte probleme me shëndetin tash e një kohë të gjatë.