subscribe
Humbja e peshës e thjeshtë sikurse mosngrënja e mëngjesit!

Dieta

Humbja e peshës e thjeshtë sikurse mosngrënja e mëngjesit!

Më: 10 tetor 2017 Në ora: 21:18
Ilustrim

Humbja e peshës mund të jetë aq e thjeshtë sikurse tejkalimi i mëngjesit, thonë hulumtime të reja nga Universiteti Bedfordshire.

Agjërimi deri në drekë i bën njerëzit të hanë rreth 353 më pak kalori në ditë, shton tutje raporti i studimit të tyre.

Autori i studimit Dr Keith Tolfrey thotë se ka një besim të përbashkët se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës.

Megjithatë, ai shton se rreth një e treta e fëmijëve dhe adoleshentëve në shumë vende kalojnë mëngjesin rregullisht.