subscribe
Aktorja e njohur turke: Kam sakrifikuar për të luajtur rolin e “Xhenet”

Bota e yjeve

Aktorja e njohur turke: Kam sakrifikuar për të luajtur rolin e “Xhenet”

Më: 8 janar 2019 Në ora: 12:01

Në “Tv Klan” transmetohet çdo pasdite seriali turk “Xhenet”, i cili është pritur mjaft mirë nga publiku shqiptar. Ndërkohë historia e personazhit kryesor po i mban të gjithë teleshikuesit mbërthyer pas ekranit.

Almila Ada Bayazitoglu është aktorja e njohur që luan rolin kryesor “Xhenet”. Në një intervistë të dhënë së fundmi në mediat turke është shprehur se ka sakrifikuar për ta luajtur këtë rol.

“Gjëja që më ka pëlqyer shumë te Xhenet është fakti se ajo është një femër e fortë me një shpirt luftarak dhe nuk dorëzohet. Ajo u rrit në jetimore pa mama e pa baba dhe një histori e tillë është e vështirë. Nuk kam marrë mësime nga psikologë për të luajtur rolin”, ka thënë ajo.

Image
Image
Image
Komentet
comments powered by Disqus